Je tu podcast Prečítaného leta (podcast č. 1)

Vítame vás v našom prvom podcaste ku Prečítanému letu. S Alžbetou sme si priali vyskúšať niečo nové. A keďže jedna býva na Slovensku a druhá v Čechách a keďže posledné tri roky si naozaj často virtuálne volávame, podcast sa nám veľmi pozdával.

Podcast by vás rád previedol najzaujímavejšími článkami Prečítaného leta, ktoré naši blogeri počas leta vypustia. Zároveň si doň budeme pozývať zaujímavých hostí, ktorí s letom budú nejako súvisieť. Veď uvidíte.

V tejto prvej časti sa budeme okrem o lete zhovárať s programátorom Matúšom, ktorý dizajnoval celý parádny web Prečítaného leta. O tom, že ho má stále rád a že naprogramovať ho vraj bolo úúúplne ľahké (a nikto ho doma ani trošku neotravoval), o tom bude hovoriť. Príjemné počúvanie!

Poznámky z diskusie: 

Láskavé rozprávky – audio
Hilda je skvelá! (i keď súhlasíme, že čítať ju nahlas deťom môže byť trochu komplikované).
Naše nové kamošky – blogerky z Čiech: Jedu v knize a Opičí matka.
Pri výbere kníh pre deti 8+ nám pomáhal Úlet s knihou. Ďakujeme!
Zoznam zapojených knižžníc nájdete na webe Prečítaného leta.

Užž druhý rok s nami ide aj Orvokki’s Blog.
Perfektné tipy na detské knihy nájdete na Mimi malá knihomilka.
Máme radi Montessori kids, Mum made homeschool a Adamkovo ihrisko! Všetkých ďalších blogerov Prečítaného leta nájdete tuto (a postupne ich budeme predstavovať).

Tuto nájdete prvú The Journey z Miminho blogu a druhú The Journey, ktorá je aj medzi našimi oficiálnymi odporúčaniami Prečítaného leta.
Poznáte novú sériu z Albatrosu Traja pátrači Kids? A už vieme, volajú sa Jupiter, Peter a Bob! Ech. Momentálne u nás topka: Petronela Jabĺčková. Petronelu sme si splietli s Mirelkou Pátračovou.
Matúš číta Sapiens.

Materiály, zoznamy s knihami a hrami a ďalšie informácie na stiahnutie.
No a rodičovská skupina Prečítaného leta na Facebooku tuto. Odporúčame!