O najlepších priateľoch a o Leotolde (podcast č. 2)

Pozdravujeme vás z krajiny Prečítaného leta, v ktorej sa nedávno ukončil tretí týždeň. Jeho hlavnou témou boli priatelia, kamaráti a duše blízke najbližšie. Práve preto (hneď potom čo zhrnieme zaujímavé články priateľského týždňa) v ňom spovedáme Zuzku Mitošinkovú z OZ Egreš. Pozvali sme do tohto sumáru preto, pretože Leotolda, ktorú nedávno Egreš vydal je celá o kamošoch a spolupatričnosti. No a keby len to – dôležitejšie je, že je krásna! Leotolda je letne žiarivá vo fixkovej žltej, zelenej a ružovej a má parádne detektívkový príbeh. Jednoducho Leotoldu veľmi odporúčame.

So Zuzkou sa však rozprávame aj o živote malého vydavateľa. Veľa hovoríme o tom, prečo sa jej knihy snažia o čo najvyššiu kvalitu a prečo nechodíme na koláčiky s deťmi každý každučký deň.

A tak ako aj naposledy, aj teraz nájdete linky na všetky spomenuté zaujímavosti nižšie v poznámkach. Príjemné počúvanie prajeme. (Mimochodom, započujete v pozadí plieskanie ušami nášho psa?)

Poznámky z rozhovoru:

Cuketové muffiny sme piekli podla receptu Lucie z Do poslednej omrvinky. Všetky možné (neuveriteľné) lego nápady aj s video manuálmi nájdete na webe Lego požičovne Legorent.
Výber tipov o priateľstve pre dospelákov zostavila Barbora z orvokki.sk.
Zdenka z blogu Mimi malá kihomilka písala o novinkách z vydavatelstva Knižná dielňa: Vivaldi a Dvestošestdesiatdevät dní dažďa. Prekrásne a pritom nenápadné knihy. (Neprehliadnite ich.)

Spomíname Špinušku ako univerzálne fantastickú knihu pre deti vo veku od troch do 99 rokov.
Naša kamoška Iffi s deťmi tiež hrá Prečítané leto. Nájdete ju nielen na Instagrame, ale hlavne na Sashe. Pri šití autorských detských šiat si tiež dáva záležať na etickom pôvode látok, ktoré používa a na environmentálny dopad svojej práce.

Našim hosťom bola Zuzana Mitošinková, ktorá stojí za vydavateľstvom Egreš. Rozprávala hlavne o letne hravej knihe Leotolda a o tom, čo znamená vydávať kvalitné knihy na Slovensku. Všetky ďalšie Egreš knihy nájdete u nej na eshope.

Prečítané leto nájdete tuto. Materiály a informácie na stiahnutie zase tuto.
Na Facebooku sme na tejto stránke, no a naša rodičovská skupinka si zase aktívne žije tuto.