O vode a budúcich tínedžeroch (podcast č. 4)

Tento podcast s našou kamarátkou Janou H. Hoffstadter, majiteľkou vydavateľstva ej.publishing, sme nahovorili tesne predtým ako vyrazila so svojimi dvomi chlapmi na roadtrip. Chlapi sú Edo – syn a Boris – muž, roadtrip smeroval do Legolandu priamo v Dánsku (odtiaľ aj titulná foto). Bol to pre nich narodeninový výlet, na ktorý si Edo okrem hory kníh, ktoré plánoval čítať pripravil aj svoj vlastný Spotify playlist s obľúbenými piesňami (vedie Vec). (Edov hlas počujete s Vecom rapovať v absolútne famóznom detskom songu časopisu Bublina, Toi-Toi Story). (Nemáte za čo.)

Z tohto vám ale istotne vyplynulo, že Edo má viac rokov než majú deti väčšiny rodičov, ktorí sledujú Prečítané leto. Veru tak, chlapec sa pomaly presúva k puberte, a práve preto sme Janu požiadali o perspektívu. Je zaujímavé dozvedať sa kam vás rodičovstvo privedie a čo by ste sami sebe odkázali do minulosti.

Samozrejme sa v tomto rozhovore venujeme detským knihám. Nakoniec, Jana spolu s Edom napísala knihu Cesta na svet, ktorá bola Bibianou ocenená medzi najkrajšími detskými knihami Slovenska (a po preklade do češtiny ocenenia pokračovali). Janine vydavateľstvo ej.publishing odvtedy vypustilo do sveta aj Tri životy Maxi, skvelú to vec, ktorú odporúčame určite AJ chlapcom, no a tesne pred nahrávaním aj knižko-zošit Lebo mi veľmi chýbaš, ktorý by ste najradšej nikdy nepotrebovali.

No a už iba varovanie: po prvých piatich vetách vám bude jasné, že sa všetky tri dobre poznáme a ozajsky sa máme rady. Preto tento rozhovor plynie tak voľajako …. obývačkovo. Bolo nám tak dobre, až bolo treba v jednom bode čosi vypípať, i keď sme to nakoniec nechali tak. Nakoniec, jedna z prvých lekcií rodičovstva je, že sa nemáme hrať na nič, lebo v tomto to máme všetci podobne.

Tož, užívajte.

Poznámky z rozhovoru

Knihy s témou o vode čítali Marianna a jej chlapci .
Všetkými obľúbené Hlbokomorské rozprávky a parádne pexeso ku nim nájdete na Haravare.
Zdenka našla túto krásku Ocean Meets Sky a Alžbeta písala o knihe Pool tu.
Lodičky a bublinkovač z lega zostrojili šikovníci v Legorente.
Fantastický článok o polárnych medveďoch, ktorý nadväzuje na detskú pop-up knižku zase ulovíte tuto.

Našim hosťom bola Jana H. Hoffstädter, autorka, prekladateľka a vydavateľka, ktorá stojí za E.J. Publishing. Ako autorka napísala so svojim synom Edom skvelú must-have knihu Cesta na svet. Okrem toho hovorí aj o Tri životy Maxi a obrázkovom zošítku City v city s podtitulom Kreslené interlingválne homonymá.

Janin syn Edo práve číta knihu Edo Hnedo zo Slovartu aj Príbehy na dobrú noc pre rebelky od Albatrosu.

Prečítané leto nájdete na Facebooku a Instagrame. Rodičovskú skupinku Prečítaného leta vedieme na Facebooku tutoMateriály a informácie na stiahnutie zase tuto.