Barbora a jej cestovanie naprieč svetom s potomkom na chrbte (podcast č. 9)

V ďalšom podcaste Prečítaného leta akoby od kníh trochu odbočujeme. Hlavnou témou sú totiž dopravné prostriedky a my ideme hovoriť o tom najdôležitejšom: o maminom chrbte. Dnes sa s nami rozpráva Barbora Štefkovič, ktorá so svojou rodinkou vrátane prcka Adama nedávno ukončila aj púť do Santiago de Compostella – a to veru nie je jediná z ich ciest.

Barbora ale patrí medzi našich blogerov Prečítaného leta. Každý týždeň prináša dospelácke tipy na svojom blogu Orvokki’s blog. Práve preto teda spovedáme ju (a takisto priznávame, že nepoznáme až tak veľa rodičov, ktorí si trúfajú na veľké cesty s malými deťmi. Takže, zaujímavé to bude, to nám verte.

Poznámky k rozhovoru

V štvrtom týždni Prečítaného leta treba ísť na výlet! Mirka Trippé s deťmi hľadali v knihách zvláštne dopravné prostriedky: metlu, obrovskú hrušku, farebné bubliny alebo broskyne. Legorent postavil auto na balónový pohon.

Blogerky písali o skvelých knihách. Zuzka Štelbaská o Plnou parou vpred, Timmy!. Mimi malá knihomilka cestovala Na vrchol kopca. Naša dvorná recenzentka Mira písala špeciálne pre Prečítané leto o knihe Noha k nohe, prečítajte si!

Barbora Štefkovič o svojich cestách s manželom a malým Adamkom píše vynikajúci blog. Práve o ceste Camino Primitivo (púť do Santiago de Compostela) si môžete prečítať tu. A ich celorodinný trip po USA nájdete podrobne zdokumentovaný na tomto linku.

Viki v rozhovore spomína americkú blogerku a autorku Tsh Oxenreider, ktorá so svojou rodinou (manžel a tri deti v pred-tínedžerskom) cestovala deväť mesiacov po celom svete. Tsh má vlastný blog a vytvorila web The Art of Simple, v ktorom séria autorov píše o tom, čo všetko môže znamenať žiť jednoduchý, analógový život. Tsh tam tiež veľmi dobre podcastuje. Z jej kníh veľmi odporúčame Notes from the Blue Bike

Barboru Šefkovič a jej rodinu nájdete na jej webe Orvokki’s blog, kde okrem cestovania píše aj o knihách a materstve. Odporúčame ju sledovať aj na Facebooku a Instagrame, aby vám neušiel ten príval inšpiratívnych fotomomentov z ich života.

___

Prečítané leto nájdete na Facebooku (FB rodičovská skupinka zase tuto) a aj na Instagrame.
Ilustrácie pre tohoročnú brožúrku Prečítané leto vytvorila Zuzana Bartová. Nájdete ju na webe grafického štúdia Wildflower.sk. Brožúrka je v distribúcii Martinusu (ďakujeme!) a nájdete ju tiež v zapojených knižniciach a rodinných centrách.
Tématické recepty pre každý týždeň Prečítaného leta v tomto roku vyčarovala Lucia Grigová zo zero food waste blogu Do poslednej omrvinky. Ďakujeme! (Nezabudnite mrknúť na jej knižku receptov.)