Zuzka Štelbaská o búrkach v duši (podcast č. 11.)

Zuzku Štelbaskú poznáte ako blogerku, redaktorku, šéfredaktoru, no a samozrejme aj ako autorku kníh pre deti a dospievajúcich. Veď len taká Zornička či Filipko (a okrem nich dvoch celá plejáda ďalších). Najnovšie už Zuzka začala aj prekladať (nech sa páči, Mirelka Pátračová alebo young adult novinka Eliza a more príšer). Okrem toho ešte aj dvojmama a všeobecne osoba plnokrvná, nezastaviteľná, uf!

My sme s ňou ale hovorili o čomsi úplne inom. Našou dnešnou témou bolo Zuzkine svedectvo o tom čo zažila, keď niekoľko rokov čelila panickým atakom a úzkosti. Veľmi otvorene hovorí o tom, ako s týmito duševnými problémami bojovala, čo jej pomohlo na ceste späť a ako sa má teraz.

Popočúvajte si.

Poznámky z rozhovoru:

Týždeň o počasí bol skutočne ukážkovo o počasí. Slnko svietilo, obloha pršala, iba sneh chýbal. Vik preto čítala grafickú novelu Pod dekou a Alžbeta Babička pozravuje a omlouvá se. V oboch knihách je toho snehu až-až.
S deťmi čítali obľúbené Potulky, ktoré momentálne zoženiete len v knižniciach, a Megadom na strome, ktorého ďalšie dve časti už v tejto chvíli máme definitívne potvrdené od Slovartu. Spomíname aj veľa hrania lega, takže ak potrebujete novú inšpiráciu na hry s legom, pozrite si super nápady na stavanie na stránkach našich kamošov z Legorentu.

Zuzku Štelbaskú poznáte ako úspešnú autorku mnohých kníh pre deti. Aktuálne očakávame novinku Experiment so Sofiou. Ale isto poznáte Zorničku, Filipka alebo sériu pre -násťročných.

My sme sa však rozprávali o duševnom zdraví a o panických atakoch, ktoré Zuzka prežila.
V rozhovore spomíname aj poviedku Žltá tapeta. Môžete si ju prečítať aj v angličtine na internete.

Zuzku Štelbaskú nájdete na Instagrame buď na jej knižnom účte alebo na jej osobnom účte. Sledovať ju môžete aj na Facebooku. Na Denníku N vedie svoj knižný blog.

___

Naše doterajšie podcasty nájdete na tomto linku.

___

Prečítané leto nájdete na Facebooku (FB rodičovská skupinka zase tuto) a aj na Instagrame.
Ilustrácie pre tohoročnú brožúrku Prečítané leto vytvorila Zuzana Bartová. Nájdete ju na webe grafického štúdia Wildflower.sk. Brožúrka je v distribúcii Martinusu (ďakujeme!) a nájdete ju tiež v zapojených knižniciach a rodinných centrách.
Tématické recepty pre každý týždeň Prečítaného leta v tomto roku vyčarovala Lucia Grigová zo zero food waste blogu Do poslednej omrvinky. Ďakujeme! (Nezabudnite mrknúť na jej knižku receptov.)