Veronika Pizano o pôžitku dospelákov z kníh pre deti (podcast č.12)

Do rebríkového týždňa Prečítaného leta sme si pozvali Veroniku Pizano. Okrem všetkého, čo táto trojmama robí (marketing, dobrovoľníctvo, v minulosti TEDx) je aj spoluautorkou knihy o temných kútoch slovenského pôrodníctva Ešte netlačte a moderátorkou diskusií o otázkach moderného rodičovstva Homo Parens.

Veroniku sme si pozvali do rozhovoru o schodoch a rebríkoch, a teda zo všetkého najviac o prekážkach a námahe. Je to mama troch detí (Nathaniel 7, Lia takmer 5 a Henry takmer 2), a to už samé osebe znamená niekoľko výziev. Rozprávame sa s ňou o tom prečo je niekedy čítať si s malými deťmi naozaj ťažké, ako sa to robí keď vás deti doma prečíslia, a prečo to má teraz u nich doma dobrý koniec.

___

Naše doterajšie podcasty nájdete na tomto linku.

___Prečítané leto nájdete na Facebooku (FB rodičovská skupinka zase tuto) a aj na Instagrame.Ilustrácie pre tohoročnú brožúrku Prečítané leto vytvorila Zuzana Bartová. Nájdete ju na webe grafického štúdia Wildflower.sk. Brožúrka je v distribúcii Martinusu (ďakujeme!) a nájdete ju tiež v zapojených knižniciach a rodinných centrách.Tématické recepty pre každý týždeň Prečítaného leta v tomto roku vyčarovala Lucia Grigová zo zero food waste blogu Do poslednej omrvinky. Ďakujeme! (Nezabudnite mrknúť na jej knižku receptov.)